Magyar bérek a nemzetközi összehasonlításban – hihetünk a statisztikáknak? – Pulzus közvéleménykutatás

Magyar bérek a nemzetközi összehasonlításban – hihetünk a statisztikáknak? - Pulzus közvéleménykutatás

Az Európai Szakszervezetek Intézetének legújabb adatai szerint Magyarország a legalacsonyabb bérek tekintetében a középmezőnyben helyezkedik el Európában. A statisztikák alapján hazánk megelőzi többek között Szlovákiát, Bulgáriát, Lettországot, Görögországot, Észtországot, Csehországot és Portugáliát. Ez az adat meglepő lehet, hiszen sokan úgy gondolják, hogy a magyar fizetések az uniós átlaghoz képest alacsonyak.

De vajon mennyire hihetünk ennek a statisztikának? Érdemes megvizsgálni, milyen módszertannal dolgoztak a kutatók. A bérek összehasonlításakor nemcsak a nominális fizetéseket kell figyelembe venni, hanem a vásárlóerőt is, vagyis azt, hogy a megkeresett pénz valójában mennyit ér az adott országban. Egyes országokban, ahol a bérek alacsonyabbak, az árak is kedvezőbbek lehetnek, míg máshol a magasabb fizetések mellett a megélhetési költségek is drágábbak.
Továbbá fontos figyelembe venni az adózási rendszert és a szociális juttatásokat is. Egy országban lehetnek ugyan magasabbak a bruttó bérek, de ha az adóterhek nagyobbak vagy kevesebb az állami támogatás, akkor a munkavállalók kevésbé érzik meg a különbséget.
Összességében a statisztikai adatok hasznos iránymutatást adhatnak, de mindig érdemes mögéjük nézni, hogy a teljes képet megértsük.

A Pulzus applikációban arra kerestük a választ, hogy vajon hihetünk ennek a statisztikának?
A válaszadók 48,8%-a szerint nem hihetünk az adatoknak.

 

Te mit gondolsz az alacsony magyar bérek a középmezőnybe tartoznak?

Töltsd le a Pulzus alkalmazást, vegyél részt kutatásainkban, és megháláljuk! Válaszaidért kapott pulzus pontjaidat, értékes nyereményekre válthatod be!
Legyél Te is véleményvezér!

A PULZUS  ®  AZ APPLIKÁCIÓ LÉTREHOZÓINAK SZELLEMI TERMÉKE, A MÓDSZER ÉS AZ ALKALMAZÁSÁVAL LÉTREJÖTT ADATOK ÉS KÖVETKEZTETÉSEK JOGOSULATLAN FELHASZNÁLÁSA TÖRVÉNYSÉRTÉS.