A Magyar Turisztikai Ügynökség 68 millió forintot fizetett egy 300 oldalas tanulmányért, amely a Tokaj-Hegyalja borvidék szőlőskertjeit, kastély- és kúriakertjeit foglalja össze turisztikai szempontból. Bár a téma kétségtelenül érdekes és értékes lehet a régió fejlesztése szempontjából, a kiadás mértéke sokakban kérdéseket vet fel. Oldalanként 226 ezer forintos költséggel számolva joggal merül fel a kérdés: mire költhette volna az állam ezt az összeget hatékonyabban? Például Tokaj-Hegyalja turisztikai infrastruktúrájának fejlesztésére. Ebből az összegből számos kisebb fejlesztés megvalósítható lett volna, például parkolók, kerékpárutak vagy információs táblák kihelyezése. Ezek közvetlenül hozzájárulnának a látogatók élményének javításához, és még inkább vonzóvá tennék a térséget. Ezen túlmenően az oktatás vagy helyi közösségek támogatása is jó alternatíva lehetett volna. Például workshopok vagy képzések finanszírozása helyi borászok és vendéglátók számára, amelyek közvetlenül hozzájárulnának a turizmus színvonalának emeléséhez. Az állami kiadásoknál kiemelten fontos, hogy az ár-érték arány átlátható és megalapozott legyen, különösen akkor, ha a pénz akár közvetlenül a turisztikai élmények javítására is fordítható lenne. Vajon a Tokaj-Hegyalja szőlőskertjei és kastélyai jobban profitálnak egy tanulmányból, mint az említett fejlesztésekből? A Pulzus felhasználóitól azt kérdeztük, hogy mire költenék az állam helyében a tanulmányra felhasznált összeget? A válaszadók 35%-a inkábba a legszegényebb rétegek téli rezsitámogatására fordítaná a 68 millió forintot.
Te mire költenéd a tanulmány árát?
Töltsd le a Pulzus alkalmazást, vegyél részt kutatásainkban, és megháláljuk! Válaszaidért kapott pulzus pontjaidat, értékes nyereményekre válthatod be!
Legyél Te is véleményvezér!
A PULZUS ® AZ APPLIKÁCIÓ LÉTREHOZÓINAK SZELLEMI TERMÉKE, A MÓDSZER ÉS AZ ALKALMAZÁSÁVAL LÉTREJÖTT ADATOK ÉS KÖVETKEZTETÉSEK JOGOSULATLAN FELHASZNÁLÁSA TÖRVÉNYSÉRTÉS.